KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11288139
*
nr 1128 8139
Axel Herman Hägg
(1835-1921), Sverige
Etsning, Axel Herman Hägg (1835-1921), Uppsala, motivet: 27x55
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 september 2017
kl 18:36:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 22:45:12
1
100 kr
11/9 16:07:41
2
Vinnande bud
11/9 16:54:40
1
200 kr
11/9 16:54:40
2
250 kr (Budbetjänt)
11/9 18:26:51
3
300 kr
11/9 18:26:51
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Axel Herman Hägg
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
Läs mer om Axel Herman Hägg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel herman hägg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppsala
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:57
*
Axel Herman Hägg
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Axel Herman Hägg
nr 1128 8139
Axel Herman Hägg
(1835-1921), Sverige
Etsning, Axel Herman Hägg (1835-1921), Uppsala, motivet: 27x55
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/9 22:45:12 | 1 | 100 kr |
11/9 16:07:41 | 2 | Vinnande bud |
11/9 16:54:40 | 1 | 200 kr |
11/9 16:54:40 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
11/9 18:26:51 | 3 | 300 kr |
11/9 18:26:51 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Axel Herman Hägg
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och mÃ¥lare född 1835, död 1921.Läs mer om Axel Herman Hägg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel herman hägg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppsala
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:57